Zabudowa ogrodów
Zabezpieczenie ogrodu przed kocimi ucieczkami to bardziej złożony proces niż w przypadku balkonów. Ponieważ w ogrodzie często znajdziemy altanki, pergole czy drzewa, które mogą posłużyć kotu niczym naturalne „drabinki”. Każdy taki element trzeba odpowiednio zabezpieczyć, by żaden futrzany odkrywca nie wymknął się niepostrzeżenie na drugą stronę.
Montaż do istniejących ogrodzeń
Szczelne ogrodzenie
Jeśli ogrodzenie nie posiada dużych prześwitów między płotem a gruntem, stelaż zazwyczaj montujemy tuż przy jego krawędzi – zaczynając od górnej części płotu. Dodatkowo zabezpieczając lukę między płotem a gruntem, aby kot nie mógł się nią wydostać.
Nieszczelne ogrodzenie z solidnymi słupkami
W przypadku ogrodzeń, które mają solidne słupki ogrodzeniowe , ale występują duże szczeliny między płotem a gruntem, montujemy stelaż wraz z siatką od samej ziemi, zapewniając pełne i skuteczne zabezpieczenie terenu.
Budowa ogrodzenia od podstaw
Zdarza się, że nie ma żadnego płotu lub istniejące ogrodzenie nie nadaje się do dalszego użytku. W takim przypadku zaczynamy od wykonania odwiertów i osadzenia w nich słupków ogrodowych, które następnie zalewamy betonem. Dalej montujemy na nich stelaż, tworząc wytrzymałą, bezpieczną i estetyczną konstrukcję. Wszystko poziomujemy przy użyciu lasera.
Wysokość zabudowy
Niezależnie od techniki, standardowo zabudowujemy ogrody do wysokości 2,7–3 metrów, dodatkowo dodając 50–60 centymetrowy wypust. To właśnie on skutecznie blokuje kotom możliwość sforsowania siatki.


